Automatické závlahy a závlahové systémy

Automatické závlahy a závlahové systémy

Krásna a upravená záhrada je nevyhnutnou súčasťou každého moderného rodinného domu ako aj vizitkou jej majiteľa. Vybudovanie a udržiavanie takejto záhrady okolo Vášho domu však vyžaduje veľa úsilia, ďalej tiež nemalé množstvo času a v neposlednom rade aj finančných prostriedkov. Najlepším riešením je aický zavlažovací systém, ktorý Vás od týchto starostí odbremení a s ktorým si budete môcť užívať radostí, ktoré Vám Vaša okrasná záhrada ponúka.

Automatické zavlažovacie systémy

Zavlažovanie Vašej záhrady patrí medzi dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu a vzhľad okrasnej záhrady. Správne nainštalovaný aický závlahový systém umožní dosiahnutie úspory času a vody, čím sa veľmi skoro pokryjú počiatočné investičné náklady na zriadenie závlahy.

Ako aické závlahy fungujú

Dôležitou súčasťou systému je ovládacia jednotka (počítač), ktorá umožňuje závlahu naprogramovať podľa špecifických podmienok tej ktorej zavlažovanej plochy. Obsluha jednotky je jednoduchá a každý z Vás určite ocení variabilitu jej naprogramovania. O úsporu vody sa starajú precízne vybrané postrekovače spolu s presne nastaveným čidlom, tj. senzorom dažďových zrážok. Ten reaguje na množstvo prírodných zrážok a ich výdatnosť, v prípade potreby dočasne blokuje spúšťanie závlah a v správnej chvíli je schopný opäť aicky uviesť systém do chodu.

Výhodou je možnosť nastaviť jeden režim zavlažovania pre trávnik, ďalší pre záhony, ďalej tiež možnosť väčšie množstvo závlahy smerovať na miesta, ktoré sú dlhšiu dobu vystavené na slnku a podobne. Zavlažovanie je samozrejme kedykoľvek možné spustiť aj manuálne.

Výsuvné rozprašovacie postrekovače sú v dobe nečinnosti ukryté v púzdrach pod úrovňou terénu a nemusíte sa preto obávať o ich poškodenie napríklad pri kosení trávy. Automatický zavlažovací systém je možné doplniť sústavou takzvaných rýchlospojných vodovodných bajonetových zásuviek. Tieto zásuvky sú pod stálym tlakom. Do nich sa veľmi jednoduchým spôsobom „napichne“ klasická záhradná hadica, s ktorou si kľudne dopolievate tie časti záhrady, kde nie sú inštalované závlahy, umyjete auto alebo vystriekate príjazdovú cestu k Vašemu kráľovstvu.

Prečo sú závlahy vhodné pre vašu záhradu

Automatické závlahy šetria Váš čas a energiu

Teraz môžete mať svieži trávnik a krásnu záhradu takmer bez pohnutia prstom. Žiadne ďalšie dlhé hodiny strávené zálievkou s hadicou. Kompletne aický závlahový systém eliminuje ťažkostí so zalievaním a všetko to urobí aicky. Automatické závlahy urobia všetko za Vás a pre Vás. Stačí ich len jednoducho nastaviť a “zabudnúť”! Systém beží sám a Vy budete mať krásne zelený trávnik, zdravšie vyzerajúce rastliny a veľa voľného času, ktorý by ste inak strávili zalievaním.

Automatické závlahy šetria Vašu peňaženku

Automatický závlahový systém skutočne spotrebuje menej vody ako ručné zalievanie záhradnou hadicou. To sa dosiahne tým, že na jednotlivé plochy trávnika je aplikované presne také množstvo vody, ktoré je potrebné, takže nevyjde ani kvapka nazmar. Taktiež aické čidlo zaistí, aby trávnik nebol polievaný, keď prší (alebo v poslednom čase pršalo) a teda keď to nie je skutočne potreba. Automatické závlahové systémy sú špeciálne navrhnuté tak, aby čo najefektívnejšie využívali tej najcennejší zdroj na tento planéte – vodu. Automatický závlahový systém, môže každý rok ušetriť značné množstvo vody jednoducho len tým, že sa sám zapne a vypne v správny čas.

Automatické závlahy šetria rastliny

Rovnako ako ľudia, aj väčšine rastlín sa darí pri pravidelnom prísune živín, a teda aj vody. Môžete sa spoľahnúť že aický závlahový systém dodá presné množstvo životodarnej vody vždy presne tam a presne vtedy, keď je to potrebné. Toto inteligentne riadené dávkovanie vody skutočne šetrí jednak Váš účet za vodu a taktiež Vaše rastliny sa Vám odvďačia zdravším a krajším vzhľadom.

Automatické závlahy šetria Vaše investície

Faktom je, že odborne nainštalovaný závlahový systém je jednou z najlepších investícií, ktoré môžete pre Vašu záhradu, ale aj pre Vašu peňaženku urobiť. Stačí sa opýtať niekoho, komu už vďaka závlahám starosti so zalievaním odpadli. Nie je jednoduchší a efektívnejší spôsob, ako skrášliť Váš domov, zvýšiť jeho hodnotu a ušetriť veľa času a finančných prostriedkov.

Pretože vzhľad Vášho domova je veľmi dôležitým faktorom pri určovaní hodnoty, atraktívny zovňajšok, krásne a zdravé rastliny spolu so sviežim zeleným trávnikom tomuto môžu len napomôcť. Tiež postrekovače sú inštalované pod zem, takže nebudú odvádzať pozornosť od krásy Vašej okrasnej záhrady.

Montáž a dodávka závlahových systémov

V súvislosti s dodávkou a inštaláciou aických závlahových systémov zabezpečujeme nasledovné služby:

 • návrhy závlahového systému presne pre Vašu záhradu
 • vypracovanie kompletnej projektovej dokumentácie
 • realizácie aických závlah na kľúč (od A po Z)
 • realizácie aických závlah pre verejné priestranstvá a parky
 • realizácie aických závlah ihrísk a tenisových kurtov
 • realizácie aických závlah záhradníctiev a skleníkov
 • dodávka komplexného závlahového sortimentu pre realizácie
 • záručný a pozáručný servis
 • veľkoobchod závlahových komponentov
 • poradenské služby

Prečo práve my?

Len málo spoločností Vám otvorene povie, že komponenty závlah jednotlivých výrobcov sú takmer na 100% kompatibilné. Čo to znamená pre Vás? Pri snahe minimalizovať náklady na materiál stačí správne skombinovať práve komponenty viacerých značiek a tým ušetriť aj niekoľko desiatok až stoviek EUR! S realizáciou aických závlah máme tiež bohaté skúsenosti a našu spoločnosť tiež charakterizuje profesionálny prístup k zákazníkovi, pre ktorého sa vždy snažíme nájsť také riešenie, ktoré je najšetrnejšie k jeho peňaženke a zároveň mu prináša maximálny úžitok.

S akými značkami pracujeme

U nás si náš zakaznik môže vybrať ľubovolnú značku alebo mu v snahe minimalizovať vstupné náklady vieme podľa jeho rozpočtu nakombinovať systém z viacerých značiek tak, aby jeho náklady na materiál boli čo najmenšie. Vybrať si môžete zo širokej ponuky zavlažovacích systémov, ďalej tiež ponúkame širokú škálu závlahových komponentov, potrubného materiálu, tvaroviek atď.
Nechajte aický závlahový systém pracovať za Vás.

Zhrnuté a podčiarknuté, aický závlahový systém prináša množstvo výhod, ktoré postupom času isto ocení každý majiteľ okrasnej záhrady a z ktorých najdôležitejšie sú:

 • značná úspora vody vďaka rovnomernej a cielenej závlahe
 • minimalizácia odparu vody pri zálievke
 • šetrnejší spôsob zálievky trávnika a rastlín
 • regulácia zavlažovania v závislosti na intenzite zrážok
 • rýchla návratnosť investičných nákladov
 • značná úspora času v porovnaní s ručným zalievaním
 • jednoduchá obsluha
 • možnosť členenia do sekcií s rôznymi požiadavkami na závlahu
 • zvýšenie hodnoty pozemku

Doprajte Vašej záhrade kvalitný závlahový systém od spoločnosti Trans-plant, s.r.o. Táto investícia sa Vám rýchlo vráti.